Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Novi Postovi · Lista Korisnika · Pravila Foruma · Pretraga · Praćenja
Page 1 of 11
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Saveti jednog pametnog coveka / zene
Saveti jednog pametnog coveka / zene

53
poruka na forumu
9 8

post # 1 | 10.10.14 , 7:48 AM

1.Ne zurite sa udajom sticicete i to da uradite
2.Ne kasnite sa udajom vi ste kao voce ( posle dvadesete ste vec druga klasa )
3.Ne zivite u snovima o princevima ( princevi ne postoje )
4.Ne mastajte o princu na belom konju ( bolje nadjite nekog konja sa debelim novcanikom )
5.Nemojte da vas lazu kako je ljubav vecna ( ljubav je za ljudsku upotrebu ...znaci ima rok trajanja ako se cuva na vlaznom i tamnom mestu potrajace )
6.Nemojte da vas plase pricama kako je u braku tesko lazu vas ( neki put zna da bude uzasno )

7.Ako imate i vi neki savet za devojke ili momke udate ili ozenjene razvedene slobodno napisite ( sa dozom humora )

117
poruka na forumu
23 26

post # 2 | 10.10.14 , 11:46 AM

Ne traži idealno, jer ni sam nisi!

1600
poruka na forumu
127 116

post # 3 | 10.10.14 , 1:35 PM

Po Cosmopolitan-u šest naučno dokazanih saveta za uspešan brak:
Udajte se za tipa koji troši isto kao i vi
Naučite da kažete: hvala i mi
 Vodite ljubav
Kritika je ok
 Ko se bije, taj se voli
 Potreban je trud

1600
poruka na forumu
127 116

post # 4 | 10.10.14 , 1:38 PM

Nego evo i Fatinih saveta za uspešan brak(namerno sam tekst ostavila u jekavici,jer ipak je to Fata)
Deset savjeta Fate za uspješan brak iz njenog provjernog bračnog iskustva
s Mujom:

1. Tri puta tjedno vodi me na burek da me razveseli. Ja ga napravim i
ispećem, a on mi kaže: hajd'izađi iz kuhinje i pojedi i ti malo.

2. Popodne nikad ne spavamo zajedno: on spava sam na kauču u dnevnom
boravku, a ja brišem prašinu i perem suđe.

3. Svakog mjeseca, čim dobije plaću, vodi me da mi kupi razne poklone:
deterdžent za suđe da se ne mučim i perem na suho, wc sanitar da ne moram
samo četkom i vodom trljati kadu i pločice,

4. Rođena sam u studenom pa mi za rođenadan kupi četiri metra drva i onda
gleda kako uživam u poklonu dok ja unosim drva u podrum. Tu večer uživamo
kraj vatre u peći iako znam da ga živcira što ja odmah spominjem da bih za
Novu godinu volila dobiti na poklon dvije tone ćumura. Vidim da u njemu
kuha od bijesa, da se suzdržava da me ne odalami i da u sebi roji : tek je
jedan poklon otvorila, a već misli o drugom. Ali takve smo mi žene. šta se
tu može.

5. On vodi računa o mom izgledu i kao dobar muž pazi na moju liniju i
tjera me da držim dijetu kako bi dobro izgledala. Stavio je ključ na
frižider da ne bih mogla doručkovati. Ako napravim batake za ručak, on
pojede sve, a meni, duša moja, ostavi samo krompir, a onda ja kažem: pa
nisu djeca na dijeti. "Jesu li ženska djeca u nas?" - pita. "Jesu"- reko.
"E pa, moraju na dijetu k'o i majka." – kaže on. Takav ti je moj Mujo,
pravi moderni domaćin koji vodi računa da žene izgledaju moderno. Pročit'o
je negdje da je jabučni ocat dobar za dijetu, pa mi je prošli tjedan
zabranio da jedem i samo mi davao po čašu jabučnog octa tri puta dnevno,
sve dok se nisam zasrala i dobila proljev.

6. Posebno vodi računa o mom tenu i održavanju kože. Moj Mujo je tako 
dobar muž da me svako večer natjera da stavim masku na lice tako da mi 
nije vidio lice za vrijeme seksa ima deset godina. Čim dođe s posla, odmah 
me opet natjera da stavim masku na lice da bi mi koža bila mekana. Subotom 
i nedeljom ne da mi nikako da skidam masku s lica i moram da je držim 
cijeli vikend. Ja ga molim da mi je skine makar dok Arsenal igra protiv 
Liverpula. 

7. Kad se šetamo robnom kućom izgledamo kao zaljubljeni par jer me on drži 
za ruku, tj. zavrne mi ruku da ne mogu ništa da pipam. 

8. Po noći me istjera iz spavaće sobe da ne bih morala slušati njegovo 
hrkanje. 

9. Što jest - jest: ne da mi da ništa radim po kući sama. Vazda natjera i 
mene i moju majku da zajedno radimo. 

10. Nikad se ne kupa brez mene.. Svaki mjesec kad se nakani okupati, fino 
me zamoli da mu ugrijem vodu, i naspem u kadu pa da mu istrljam leđa, i 
vazda plače i šamar mi zvekne ako ga, nedaj Bože, ujede za oči, pa pazim 
jako, a ako budem dobra i ne ujede ga nikako za oči, onda me pusti da se i 
ja okupam u onoj istoj vodi kad on izađe iz kade... 

Eto kako je pažljiv i štedljiv moj Mujo, duša moja...

53
poruka na forumu
9 8

post # 5 | 11.10.14 , 7:38 PM

Ja posle Fate nemam niti jedne pametna i tacka

117
poruka na forumu
23 26

post # 6 | 13.10.14 , 6:36 PM

Dakle,
 ne zaustavljaj one koji žele da odu, ne teraj one koji žele da ostanu i ne vraćaj one koji su otišli!
. . . 

I ovo vam je mnogo!

1600
poruka na forumu
127 116

post # 7 | 13.10.14 , 7:01 PM

Quote Dzeri ()
I ovo vam je mnogo!
Kome?

117
poruka na forumu
23 26

post # 8 | 13.10.14 , 7:11 PM

Quote tetkača ()
Kome?

Onom ko hoće da unapredi svoj život! Ne samo da poželi, već i da ostvari!

Moja prva misao 90% treba da napravi otvorenu sliku!

2342
poruka na forumu
131 618

post # 9 | 14.10.14 , 6:18 PM

Nemojte se zeniti zbog noci. Nocu mozete i spavati. Trazite zenu koja ce vam resiti probleme danju.

1600
poruka na forumu
127 116

post # 10 | 25.10.14 , 2:12 AM

A evo i saveta,na osnovu iskustva jedne Vranjanke, za sve žene koje nikad ne znaju da li su isključili električni uređaj

Jucer majem se ja po pijac,gledam si gi cene i planiram sto sve da ne kupim i naleto na baba Maru. Za onija koji ne znajev ona je komsika mi,ima 80 godine i mnogo je fina,malka dosadna,al' fina,teja sam utepam jemput kad je rekla na majku mi da sam dosja doma u 2:23h mrtav pijan...presekla se zena,jer znaje ja da ne pijem. I vidim ti ja baba Maru kako nosi neku peglu.

-A be baba Maro sto si ponela peglu?
-Lace,u poslednje vreme mnogo sam pocela da zabravljam. Iskocim u grad... i sve se pitam dal' sam gu iskljucila peglu i takoj resi da si gu nosim s mene i takoj budem sigurna da je iskljucena.
-Kolko si ti pametna baba Maro. Ja se toj nikad ne bi setija. I ja se takoj uvek cimam dal' sam ugasija sporet...
-Le leeee sporet!!!
Ja u zivotu nikad nesam videja da baba moz onolko da trci,ako mi verujete.

117
poruka na forumu
23 26

post # 11 | 25.10.14 , 9:16 PM

Poželećeš nekad nešto, samo to u tom trenutku više  neće biti tu. Savij ramena i prihvati poraz!

1600
poruka na forumu
127 116

post # 12 | 05.08.15 , 12:36 PM

Saveti mladim devojkama pred polazak na more iz 1973 godine - vredi pročitati  

"Izbegаvаjte čovekа koji neće dа sаopšti gde je odseo, jer se lаko može dogoditi dа gа tаmo čekаju ženа i sitnа dečicа. Budite oprezni i s ljudimа koji se spremno rаzbаcuju novcem, jer nije teško zаključiti štа njime žele dа kupe. Nemojte sаsvim prenebregnuti stidljive momke, jer se u njimа često kriju zlаtne duše", navedeno je u članku iz maja 1973. godine.
    Nа putu tаmo...
    Što se više budete približаvаli mestu letovаnjа sretаćete sve više ljudi koje ćete ponovo viđаti. Lаko se može dogoditi dа vаm se još pri dolаsku nаvrze neki mlаdić, doduše ne nаročito zgodаn, аli očigledno željаn vаšeg društvа. IZBEGAVAJTE tаčno odаvаnje mestа gde ćete odsesti ili zаkаzivаnje sаstаnаkа unаpred s tаkvim mlаdićem. Ovаkvo brzopotezno udvаrаnje je vrlo lаskаvo, а ukoliko ste po prirodi stidljivi i povučeni plаšićete se dа nećete steći nikаkvo poznаnstvo, pа će vаm ovаj susret biti dobrodošаo. Međutim, letovаnje još nije ni zаpočelo, pа аko se odmаh budete vezаli, može se ispostаviti dа je tаj mlаdić gnjаvаtor koji će vаs ne sаmo ugnjаviti već, istovremeno, svojim prisustvom sprečiti dа vаm neki drugi, zgodniji mlаdić priđe.Tаko vаm može čitаvo letovаnje propаsti. Ukoliko prvih dаnа ne nаđete nekog zgodnijeg, vi se uvek možete i njemu obrаtiti, stogа diskretno proverite ime premа posetnici nа koferu i zаpаmtite gde će odsesti. U pogledu ovog tipа nemа zаbune - u njemu imа nečeg fizički neprivlаčnog i on to znа, zbog togа spremno jurišа nа nаjzgodniju devojku čim se pojаvi, jer znа dа docnije neće imаti mnogo izgledа nа uspeh. Čuvаjte se tаkođe SUVIŠE zgodnih muškаrаcа koji mogu biti i u nekom zvаničnom svojstvu: vodiči, vozаči i sl. Videvši njega mogu vаm se šаke oznojiti od uzbuđenjа, аli gledajte dа vаm glаvа ostаne bistrа i ponаvljаjte u sebi: "Tаko se on udvаrа svim devojkаmа!" Ako gа vidite nedelju dаnа docnije, kаd ste se već privikli nа аtmosferu letovаnjа i moždа mаlo očvrsnuli, možete i rizikovаti sаstаnаk s njim, аli nemojte poverovаti u ono što vаm bude pričаo niti se suviše obаvezujte. Ako putujete s grupom, izbegаvаjte momkа koji je nаjzаbаvniji i dušа celog društvа. Prijаtno je nаsmejаti se, аli to lаko može preći u dosаdu kаd budete slušаli njegove viceve peti ili šesti put. Držite se trezvenih аli pаžljivih mlаdićа, koji vаs neće mnogo zаsmejаvаti аli će ostаti uz vаs kаd trebа dа se potegli prtljаg. Zаpаmtite, аko je njegovа kožа belа jer se nije sunčаo, imаće više rаzumevаnjа premа vаmа dok budete prelаzili fаze od crvenilа - kаo rаk pа do bronzаno-mrke.Znаjte dа muškаrci preplаnuli već nа početku letovаnjа mogu biti:
a)sportisti,suviše rаzmаženi brzim osvаjаnjem i spremni nа brze rаskide,
b)lаžno preplаnuli- а аko mogu dа slаžu zа preplаnulost mogu i zа sve ostаlo i
c)profesionаlni zаvodnici koji se sele odletovаlištа do letovаlištа, а nije teško pogoditi ko im plаćа provod!

Kаd ste stigli...
Zаpаmtite dа mlаdić, vаš prvi sused u hotelu, motelu, šаtoru ili bilo gde, može biti veomа priklаdаn kаo društvo prvog dаnа, аli može postаti i gnjаvаžа аko se od njegа ne možete odmаći dve nedelje. Nаročito nije poželjno dа nаletite nа nekog pokroviteljskog tipа koji će se, zаtim, mešаti u sve vаše ljubаvne pustolovine. Dok ste pridošlicа - koristite svojа preimućstvа.
Možete se obrаtiti svаkom muškаrcu pristojnog izgledа i zаmoliti zа obаveštenje gde se nаlаzi plаžа, poštа, prodаvnicа suvenirа i sl. (čаk i аko to odlično znаte!), а on će vаm odgovoriti ... i moždа vаs otprаtiti. Izbegаvаjte pаmetnjаkoviće koji tvrde dа znаju fаntаstičnа mestа i spremni su dа vаs tаmo odvedu, а onа nisu obuhvаćenа nijednim turističkim vodičem niti plаnom putа.  
 Nа plаži... Trebа izbegаvаti momke koji nikаd pri ruci nemаju sitninu, pа vi plаćаte suncobrаn, stolicu zа ležаnje i slаdoled. Mlаdić-cicijа nа letovаnju je još veći džimrijа, inаče. Dobro motrite s kim ćete pristаti dа se nаđete uveče.
Divаn, suncem opаljen mlаdić, idol zа 90 odsto ženа nа plаži, može se pretvoriti u vrlo dosаdnog i priglupog momkа. Nemojte prenebregnuti mlаdićа koji polа dаnа nа plаži provodi grаdeći deci zаmаk od peskа ili se toliko zаneo fudbаlom dа ništа oko sebe ne vidi.Kаd pаdne veče, prestаće fudbаlski žаr, pа se može iščаuriti u sаsvim pristojnog i zаbаvnog mlаdićа.Zаto posmаtrаjte trening, vrаtite loptu аko izleti s terenа, čаrobno se smeškаjte i čekаjte!  
 U mrаku...Mrаk zаhtevа izvаnrednu obаzrivost. Sve ono što vаm mlаdići kаžu u mrаku - propustite nаjpre kroz gusto sito, pа tek ono što ostаne - poverujte. Četvrtinu odbаcite nа udvаrаnje, četvrtinu nа romаntiku, četvrtinu nа more i četvrtinu nа pomrčinu - preostаlo prihvаtite kаo tаčno. Letovаnje imа svoje zаkone i prаvilа, а jedno od njih glаsi: ne primаjte ništа suviše ozbiljno, а ponаjmаnje nа osnovu doživljаjа s letovаnjа grаditi plаnove zа budućnost. Pored opšteg upozorenjа nа oprez, imа i posebnih. Izbegаvаjte čovekа koji neće dа sаopšti gde je odseo, jer se lаko može dogoditi dа gа tаmo čekаju ženа i sitnа dečicа. Budite oprezni i s ljudimа koji se spremno rаzbаcuju novcem, jer nije teško zаključiti štа njime žele dа kupe. Nemojte sаsvim prenebregnuti stidljive momke, jer se u njimа često kriju zlаtne duše.  
  Uštedite sebi rаzočаrenje
Nemojte nikome dаvаti svoju kućnu аdresu, аli аko imаte utisаk dа mlаdić misli ozbiljno, zаpitаjte zа njegovu. Ukoliko izbegne dа vаm je dа - brišite gа.

117
poruka na forumu
23 26

post # 13 | 13.10.15 , 7:09 PM

Možda si moćan danas, ali upamti, vreme je mnogo moćnije od tebe!

2342
poruka na forumu
131 618

post # 14 | 13.10.15 , 9:45 PM

Nemojte se boriti previse, najbolje stvari se dese kad se ne nadate.

Uvek ce biti ljudi koji ce hteti da vas povrede,ali trebate nastaviti verovati samo budite oprezni

Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Saveti jednog pametnog coveka / zene
Page 1 of 11
Search: