Blog

Početna » Magazin » 2015 » Maj » 31

Urugvaj kaznio promašaje "orlića", Srbija poražena na startu SP
zabranici Veljka Paunovića imali su nekoliko sjajnih prilika za gol, među kojima se ističu dve centarfora Ivana Šaponjića. Urugvaj slavio sa 1:0
Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Urugvaja rezultatom 1:0, na startu prvenstva sveta na Novom Zelandu u D grupi. Gol za Urugvaj, koji je aktuelni šampion Južne Amerike u omladinskoj konkurenciji, postigao je Gaston Pereiro u 57. minutu.

Na početku susreta, Urugvaj je imao inicijativu, bolje kontrolisao sredinu terena i držao više loptu u nogama, pa su igrači Srbije bili primorani da se brane. Kako je igra odmicala, srpske nade su uspostavile ravnotežu, pokazale pravo lice i nekoliko puta opasno ugrozile gol Urugvaja.

Izabranici Veljka Paunovića imali su nekoliko sjajnih prilika za gol, među kojima se ističu dve centarfora Ivana Šaponjića. Odličnu odbranu imao je i golman Rajković, koji je fantastično reagovao u 17. minutu kada je paradom odbranio ššut protivnika.

Narednu utakmicu Srbija igra 3. juna protiv prvaka Afrike Malija. Reprezentacija Malija je pobedila Meksiko sa 2:0 (0:0).

Na prvenstvu u Novom Zelandu takmiče se 24 zemlje, koje su svrstane u šest grupa sa po četiri tima. U narednu fazu takmicenja plasiraće se po dve najbolje selekcije iz svake grupe, kao i četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Srbija: Rajkovic - Jovanović (od 74. min Grujić), Veljković, Babić, Antonov -