Blog

Početna » Magazin » 2015 » Jun » 14

Srpski kraljevi sa Novog Zelanda!
Srbija eliminisala SAD posle neverovatne serije penala. Maksimović pogodio za polufinale i novi duel sa Malijem (sreda, 17. jun). Posle 120 minuta bilo je 0:0.

Momčine! Fudbalski junaci Srbije!

Samo dan posle gorke pilule popijene u Danskoj, Srbija je, ipak, ponosno na svoje fudbalere. Ne na seniore, već selekciju do 20 godina, onu koja na Svetskom prvenstvu gazi ka planetarnoj tituli!

Srbija je u polufinalu Mundijalita!

"Orlići" su u još jednoj nezaboravnoj utakmici na šampionatu pobedili vršnjake iz SAD posle boljeg izvođenja penala i zasluženo se našli među četiri najbolja tima na svetu.

Kakav je to rulet bio...

Pošto je Andrija Živković priveo petu seriju kraju, a Sonjora poronašio, Predrag Rajković mogao je sve da reši u šestoj rundi. Odlični golman Zakari Stifen odbranio je udarac "sa kreča" svom kolegi.

Zatim je u sedmoj seriji Karter-Vikers promašio, ali ni Veljković nije ostao pribran.

Posle dve ogromne šanse za Srbiju, delovalo je da će konačno snažan mentalni sklop popustiti. Niz vodu su, ipak, otišla dva velika promašaja u penalima, kao i brojne prilike tokom meča.

Ali, onda je stvar u ruke, bukvano, preuzeo Rajković. U devetoj seriji odbranio je drugi penal, ovaj put Rekuehu, i na tacni servirao novu priliku za Srbiju i Maksimovića.

Ponovo su "orlići" pokazali karakter i psihološku snagu koju, sada smo sigurni u to, retko ko je na ovim prostorima imao. Mijatovića, Šukera, Bobana i društvo koje je pre 28 godina osvojilo svetsku krunu i dan danas pamte kao čuvene "Čileance", na čemu su kasnije gradili mega karijere.

Naši momci krupnim koracima gaze ka svom nadimku - "Novozelanđanima".

U polufinalu će Srbija braniti čast Evrope, kao jedini predstavnik Starog kontinenta. Portugal i Nemačka su završili takmičenje u četvrtfinalu posle penal serija u duelima sa Brazilom i Malijem. U četiri je i Senegal, selekcija koja je jedina protiv Uzbekistana uspela sve da reši za 90 minuta pobedom od 1:0.

Prvo poluvreme današnjeg meča obeležila je oprezna igra obe selekcije, bez puno grešaka, ali i prilika. Amerikanci su bolje ušli u meč, ali je Srbija polovinom prvog dela igre uspostavila ravnotežu na terenu i krenula ofanzivnije ka golu protivnika.Sergej Milinković-Savić je u 25. minutu iz solidne pozicije šutirao preko gola. Najbolju šansu u prvom delu propustili su Amerikanci kada je Tomas Tompson iskoristio slabu reakciju srpske odbrane, ali je u 41. minutu šutirao pored gola.

U nastavku meča Srbija je bila opasnija, imala lepu priliku iz slobodnog udarca u 67. minutu, ali je dobar udarac Živkovića sa dvadesetak metara odbranio golman SAD.

Amerikanci su uzvratili preko Topmsona, ali on nije uspeo da lepo zahvati loptu na samo metar od Predraga Rajkovića. Srbija je do kraja meča uputila čak 15 udaraca ka golu rivala, ali je Zakari Stefan bio odličan na golu SAD.

U poslednjim momentima regularnog dela meča Amerikanci su imali šansu da reše utakmicu, Rajković je istrčao na vreme i zaustavio Rubija Rubina, pa je meč otišao u produžetke.

U šestom minutu prvog produžetka Srbija je propustila stopostotnu šansu za gol - Staniša Mandić je lepo prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i poslao loptu ka Ivanu Šaponjiću koji je na drugoj stativi sa metar-dva od gola poslao loptu pored stative.

Do kraja produžetaka golova nije bilo, pa je pobednik rešen posle penala.

Srbija će u sredu u polufinalu igrati protiv Malija, dok će se u drugom polufinalu sastati Brazil i Senegal.