Blog

Početna » Magazin » 2015 » Jun » 6

„Orlići“ maestralni protiv Meksika: Srbija prošla u osminu finala SP
Golovima Maksimovića na startu meča i prelepim pogotkom Živkovića naša omladinska reprezentacija savladala Meksiko. Zbog remija Malija i Urugvaja naš nacionalni tim zauzeo prvo mesto.

Definitivno su „Orlići“ pokazali da umeju da lete! I to na dalekom Novom Zelandu, na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina gde su prošli u narednu fazu takmičenja. Posle nesrećnog poraza na startu takmičenja od Urugvaja (0:1), omladinska reprezentacija Srbije je odigrala dve fantastične utakmice. Prvo je Pao Mali (2:0), a u ranim jutarnjim časovima je istu sudbinu doživeo i Meksiko – 2:0.

Da stvar bude još bolja za izabranike Veljka Paunovića se postarao Mali koji je odigrao nerešeno protiv Urugvaja, pa je Srbija u osminu finala otišla sa prve pozicije u grupi D. One koju su mnogi često nazivali „grupom smrti“.

Što se utakmice tiče, sve je krenulo odlično već od drugog minuta. Posle prelepe akcije našeg nacionalnog tima iz auta postignut je gol. Andrija Živković je ubacio loptu iz auta sa desne strane, Sergej Milinković-Savić je glavom prosledio loptu a Nemanja Maksimović glavom zakucao u mrežu.

Sve dileme su razrešene u 42. minutu. Tada je Živković prelepim udarcem iz slobodnog udarca sa preko 20 metara postavio konačan rezultat i obezbedio prolazak u narednu fazu.

Društvene mreže su se „usijale“ posle odličnog rezultata mlade reprezentacije, a najčešći komentari koji se mogu pročitati jesu da seniori treba da se ugledaju sa njima u odlučujućoj utakmici koja ih čeka protiv Danske.